Piknik rodzinny

5 czerwca 2024

Środa w Przedszkolu Samorządowym w Małkini Górnej była dość nietypowa. Po raz pierwszy został zorganizowany w związku z Dniem Matki, Dniem Dziecka i zbliżającym się Dniem Ojca Piknik Rodzinny pod hasłem „RODZINA – MÓJ MAŁY ŚWIAT”. Celem imprezy było zachęcenie rodziców do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Plac przedszkolny zmienił się nie do poznania. Pojawiły się tu kolorowe balony i dekoracje. Od przedpołudnia wyrastały jak grzyby po deszczu stoiska z kiełbaskami z grilla, lemoniadą, popcornem, watą cukrową oraz własnoręcznymi wypiekami. Nie zabrakło też dmuchańców, fotobudki, tatuaży, kolorowych warkoczyków, sceny, radiowozu policyjnego, strażackiego i strażaków z ich super pokazami umiejętności. To właśnie na tej scenie Pani Dyrektor Zofia Grzymkowska otworzyła o godzinie 12.00 Piknik Rodzinny witając wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości Wójta Gminy Małkinia Górna Dariusza Rafalika z Sekretarzem Cezarym Pietrzakiem. Po zabraniu głosu przez Pana Wójta swój pokaz dały dzieci z grupy tanecznej prowadzonej przez Łukasza Cacko Następnie każda grupa pod kierunkiem wychowawcy wystąpiła z piosenkami, tańcem i życzeniami dla swoich rodziców oczywiście przy współpracy z rodzicami, którzy pomogli przygotować piękne stroje i dekoracje do występów.

Piknik zakończył się późnym południem w rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili ten wspólny czas. Rodzinny nastrój, przyjemna atmosfera sprawiły wiele radości zarówno dzieciom, ich rodzinom a także wszystkim pracownikom Przedszkola.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji pikniku serdecznie dziękujemy.♥️

Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz ich rodzin świadczą o tym, że piknik był udany.

Nad organizacją wydarzenia czuwały: Marta Sierota, Wioletta Malec, Ewa Tyszko.