BEZPIECZNE WAKACJE

16 czerwca 2024

Zbliżają się wakacje, więc najwyższa pora , aby pomyśleć o odpoczynku. Przyjemnie jest spędzać czas letni, na jeziorem w górach czy nad morzem. Ale żeby były to miło spędzone dni, musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa . W ramach bloku tematycznego realizowanego w przedszkolu ,,Bezpieczne Wakacje 2024’’, zorganizowałyśmy spotkania edukacyjne z przedstawicielami służb mundurowych: Służby Ochrony Kolei w Tłuszczu oraz psem obronnym, kolejarza z Małkini Górnej, policji z komisariatu w Małkini Górnej.  Spotkania te połączone z projekcją  filmów miały na celu wyedukować dzieci , wpoić  podstawowe zasady bezpieczeństwa w celu uniknięcia zagrożeń.  Przedszkolaki  wzięły również udział w Międzynarodwej akcji ,, Czytanie na polanie’’. Teksty czytane przez przedstawicieli: Urzędu Gminy, Dyrektor Gokis , Biblioteki Gminnej w Małkini Górnej , nawiązywały do tematyki wakacyjnej z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Gościliśmy teatrzyk Magik z przedstawieniem pt: ,,Wakacyjna wyprawa, czyli bezpieczeństwo to podstawa”. Podsumowaniem  naszych działań profilaktycznych były pogadanki w grupach  ,,Chroń się przed kleszczami ‘’ , wakacyjne plakaty,  krzyżówki.

,,Bądźcie Bezpieczni”