Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej

Strona główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

BEZPIECZNE WAKACJE

16 czerwca 2024

Zbliżają się wakacje, więc najwyższa pora , aby pomyśleć o odpoczynku. Przyjemnie jest spędzać czas letni, na jeziorem w górach czy nad morzem. Ale żeby były to miło spędzone dni, musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa . W ramach bloku tematycznego realizowanego w przedszkolu ,,Bezpieczne Wakacje 2024’’, zorganizowałyśmy spotkania edukacyjne z przedstawicielami służb mundurowych: Służby Ochrony Kolei w Tłuszczu oraz psem obronnym, kolejarza z Małkini Górnej, policji z komisariatu w Małkini Górnej.  Spotkania te połączone z projekcją  filmów miały na celu wyedukować dzieci , wpoić  podstawowe zasady bezpieczeństwa w celu uniknięcia zagrożeń.  Przedszkolaki  wzięły również udział w Międzynarodwej akcji ,, Czytanie na polanie’’. Teksty czytane przez przedstawicieli: Urzędu Gminy, Dyrektor Gokis , Biblioteki Gminnej w Małkini Górnej , nawiązywały do tematyki wakacyjnej z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Gościliśmy teatrzyk Magik z przedstawieniem pt: ,,Wakacyjna wyprawa, czyli bezpieczeństwo to podstawa”. Podsumowaniem  naszych działań profilaktycznych były pogadanki w grupach  ,,Chroń się przed kleszczami ‘’ , wakacyjne plakaty,  krzyżówki.

                                                        ,,Bądźcie Bezpieczni”

Czytaj więcej o: BEZPIECZNE WAKACJE
Powiększ zdjęcie

Biegi Przełajowe

15 czerwca 2024

Już po raz dwudziesty przedszkolaki stanęły na starcie biegów przełajowych. W tym roku startowaliśmy pod hasłem NAŁOGOM - NIE.

Dyplomy, medale, dozowniki do wody ufundowała Komisja rozwiązywania problemów alkoholowych działająca przy Urząd Gminy w Małkini Górnej. Odbyła się pogadanka na temat zdrowego trybu życia bez nałogów i korzyści z uprawiania sportu. Następnie młodzież z Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej pod okiem trenera Sylwester Sierota przeprowadziła rozgrzewkę i asystowała małym biegaczom .Dzieci startowały w kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Dziękujemy sponsorowi, trenerowi i wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie imprezy. Nad przebiegiem zawodów czuwały M.Sierota, A. Maleńka, E. Tyszko, K. Sadowska.

Oto nasi medaliści: 

Czytaj więcej o: Biegi Przełajowe

OGŁOSZENE

14 czerwca 2024
Powiększ zdjęcie

MIĘDZYNARODOWA AKCJA CZYTELNICZA "CZYTANIE NA POLANIE"

14 czerwca 2024

Wsparciem edukacyjnym nawiązującym do bezpiecznych wakacji, zminimalizowania zagrożeń i zapewnienia radosnego wypoczynku  był udział w  Międzynarodowej akcji ,,Czytanie na polanie ". Zaproszeni goście w osobach: dyrektor GOKiS- p.Ewa Siwek, pracownik Urzędu Gminy- p. Urszula Rytel oraz pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej- p.Bożena Lińska odczytali wiersze M.Strzałkowskiej: ,, Wakacje ", ,,Policja", ,,Nie rozmawiaj z nieznajomym ". To była okazja do utrwalenia kluczowych zasad bezpiecznych wakacji.

Beata Rukat
Czytaj więcej o: MIĘDZYNARODOWA AKCJA CZYTELNICZA "CZYTANIE NA POLANIE"
Powiększ zdjęcie

SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE

11 czerwca 2024

Dnia 10 czerwca 2024 roku, dzieci z grupy Zajączki z Przedszkola Samorządowego , miały przyjemność gościć panie z Klubu Seniora. Spotkanie miało charakter integracyjny, mający na celu zbliżenie pokoleń oraz wzajemne dzielenie się doświadczeniami i radością.

Wizyta rozpoczęła się od serdecznego powitania gości przez dzieci oraz nauczycielki. Dzieci dostały w prezencie węża spacerowego, wykonanego własnoręcznie przez Panie Seniorki, przedszkolaki zaś w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. Ciasto i babeczki upieczone przez seniorki smakowały wyśmienicie.  Rozmowom i zabawom nie było końca.

Wizyta pań z Klubu Seniora była niezwykle udana i przyniosła wiele korzyści obu stronom. Dzieci miały okazję nauczyć się szacunku i empatii wobec starszych, a seniorzy poczuli się potrzebni i docenieni. Takie spotkania wzmacniają więzi międzypokoleniowe i uczą wzajemnego zrozumienia. Dziękujemy z całego serca.

Czytaj więcej o: SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE
Powiększ zdjęcie

Piknik rodzinny

5 czerwca 2024

Środa w Przedszkolu Samorządowym w Małkini Górnej była dość nietypowa. Po raz pierwszy został zorganizowany w związku z Dniem Matki, Dniem Dziecka i zbliżającym się Dniem Ojca Piknik Rodzinny pod hasłem „RODZINA – MÓJ MAŁY ŚWIAT”. Celem imprezy było zachęcenie rodziców do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Plac przedszkolny zmienił się nie do poznania. Pojawiły się tu kolorowe balony i dekoracje. Od przedpołudnia wyrastały jak grzyby po deszczu stoiska z kiełbaskami z grilla, lemoniadą, popcornem, watą cukrową oraz własnoręcznymi wypiekami. Nie zabrakło też dmuchańców, fotobudki, tatuaży, kolorowych warkoczyków, sceny, radiowozu policyjnego, strażackiego i strażaków z ich super pokazami umiejętności. To właśnie na tej scenie Pani Dyrektor Zofia Grzymkowska otworzyła o godzinie 12.00 Piknik Rodzinny witając wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości Wójta Gminy Małkinia Górna Dariusza Rafalika z Sekretarzem Cezarym Pietrzakiem. Po zabraniu głosu przez Pana Wójta swój pokaz dały dzieci z grupy tanecznej prowadzonej przez Łukasza Cacko Następnie każda grupa pod kierunkiem wychowawcy wystąpiła z piosenkami, tańcem i życzeniami dla swoich rodziców oczywiście przy współpracy z rodzicami, którzy pomogli przygotować piękne stroje i dekoracje do występów.

Piknik zakończył się późnym południem w rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili ten wspólny czas. Rodzinny nastrój, przyjemna atmosfera sprawiły wiele radości zarówno dzieciom, ich rodzinom a także wszystkim pracownikom Przedszkola.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji pikniku serdecznie dziękujemy.♥️

Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz ich rodzin świadczą o tym, że piknik był udany.

Nad organizacją wydarzenia czuwały: Marta Sierota, Wioletta Malec, Ewa Tyszko.

 

 

Czytaj więcej o: Piknik rodzinny

ZAPISY DZIECKA NA POBYT W PRZEDSZKOLU W WAKACJE

3 czerwca 2024

OGŁOSZENIE  

zapisy dla dzieci na pobyt całodzienny lipiec 2024 r.

Zapisy trwają  
od 3 czerwca 2024 r. - do 18 czerwca 2024 r.
w Sekretariacie.

Rodzice mogą zapisać dziecko na pobyt całodzienny,
7.00 - 17.00.

Minimalny czas pobytu - 7 godz.,

od 8.00 do 15.00 z 3 posiłkami dziennie.

Zapisane dzieci będą uczęszczały do grupy mieszanej.

Potwierdzeniem zapisu dziecka na dyżur wakacyjny jest wniesienie opłaty za wyżywienie w kwocie 230,00 zł,
w terminie do 20 czerwca 2024 r.

na rachunek bankowy:

URZĄD GMINY MAŁKINIA GÓRNA

24 8923 1021 0100 0169 2001 0011

W treści przelewu należy wpisać:
„- opłata za żywienie na dyżurze wakacyjnym,
  - imię i nazwisko dziecka”.

Zwrot niewykorzystanych kwot będzie przeniesiony na wrzesień lub wypłacony na wskazane konto rodzica.

Opieka w okresie przerwy wakacyjnej:

- organizowana jest wyłącznie dla dzieci, obojga rodziców pracujących,

- przysługuje dzieciom, których rodzice uiszczą w/w opłatę,

O przyjęciu dziecka decyduje kolejność zgłoszeń oraz liczba wolnych       
  miejsc w czasie trwania dyżuru wakacyjnego.

Klikając "CZYTAJ WIĘCEJ" na dole strony wyświetlą się dokumenty do pobrania. 

Czytaj więcej o: ZAPISY DZIECKA NA POBYT W PRZEDSZKOLU W WAKACJE

SZCZEPIENIA OCHRONNE DLA DZIECI

27 maja 2024
List Ministra Zdrowia skierowany do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym na temat zapobiegania chorobom zakaźnym w ramach Programu Szczepień Ochronnych

List Ministra Zdrowia do Rodziców i Opiekunów - ZAŁĄCZNIK DO PISMA PRZEWODNIEGO.pdf

 

Czytaj więcej o: SZCZEPIENIA OCHRONNE DLA DZIECI